Portage Eğitim Paketi

Portage Eğitim Paketi, okul öncesi çocukların (0 – 6 yaş) gelişimsel becerilerini değerlendirmeye ve ihtiyaçlarına uygun gelişim ve eğitim programı hazırlamaya yönelik bir pakettir. Portage metodu, 1969 yılında Amerika Birleşik Devletlerinde, Özel Eğitim Daire Başkanlığının, okul öncesi çocukların gelişimini desteklemek amacıyla açtığı proje yarışmasını en başarılı ve özgün ilk üç proje arasına girerek kazanmıştır. Bu paket Portage Erken Eğitim Kılavuzu Gelişim Ölçeği, Kullanım Kılavuzu ve Etkinlik Önerileri Kılavuzundan oluşmaktadır ve bu paketin hazırlanması uzman bir ekibin üç yılını almıştır. 1975 yılında Amerikan Eğitim Bakanlığı programı ülke çapında yaygınlaştırılması için resmi olarak onaylamıştır. O günden bu yana Portage Eğitim Paketi’nin kullanımı dünyanın dört bir yanına dağılmış ve bu eğitim paketi 35’ten fazla dünya diline çevrilmiştir. Birçok ülke, eğitim bakanlıklarının onayı ile, Portage Eğitim Paketi’ni erken çocukluk uyarı ve eğitim programı olarak kullanmaktadır.

HEDEFLER :
  Çocuğunun gelişimini doğumdan itibaren detaylı olarak değerlendirmek ve gelişimini desteklemeye yönelik çalışmalar yapmak isteyen tüm bilinçli anne-baba ve eğitimciler bu Paket’ten sonsuz bilgi ve öneri edinecektir. Ayrıca gelişimi yavaş seyreden ve özel eğitim gerektiren çocuklara sahip anne- babalar ve bu sahada çalışanlar, bu çocukların gelişimindeki eksiklikleri tamamlamaya yönelik pek çok yaratıcı öneri bulacaktır.

HEDEFLENEN KATILIMCILAR VE ÖN KOŞULLAR: 

Psikolojik   Danışmanlık,   Psikoloji,   Özel   Eğitim,  Okul   Öncesi   Eğitim,   Sınıf Öğretmenliği, Sosyal Hizmet Uzmanlığı alanlarında görev alan kişiler, ilgili alanların son sınıf öğrencileri  eğitime katılabilirler. 
Tarih: 10 Mart 2018- 11 Mart 2018
Saat:   9:30 - 16:30 
( 12.00-13.00 öğle yemeği arası verilecektir.)
Kontenjan:   30 katılımcı 
Eğitimci:    Dr. Ender (Uzundemir) Marangoz,  Çocuk Gelişimi Eğitimi Uzmanı, Özel Eğitim Doktoru
Ücret:   525 TL+KDV  (Eğitim ücreti dahilinde, tüm katılımcılara Portage eğitim  seti malzemeleri verilecektir.)
Ücrete çay ve kahve ikramları dahildir.

Eğitim Yeri: Çizgim Bilimsel Eğitim Hizmetleri (Fenerbahçe Milenyum Anaokulu)
Kalamış Fener Cad. Tevfik paşa sok.No:17 Feneryolu /İSTANBUL
Kayıt ve Bilgi İçin: 0532 642 71 10
Son Kayıt Tarihi: 9  Mart 2018 Cuma
Kesin kayıt için 100 TL ön kayıt bedeli aşağıda yer alan hesap numarasına ödenmelidir.
ÇİZGİM BİLİMSEL EĞİTİM HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ
YAPI KREDİ BANKASI / FENERYOLU ŞUBESİ
IBAN: TR48 0006 7010 0000 0085 5958 17